Nawilżający krem do skóry naczynkowej

Skóra naczynkowa potrzebuje specjalistycznej pielęgnacji, ponieważ nie tylko boryka się z kruchością naczyń krwionośnych, ale również jest wrażliwa. Jak już wcześniej pisałam popękanych naczynek krem nie usunie, ale można zadbać o to, żeby wzmocnić pozostałe naczynia i jednocześnie zadbać o prawidłową pielęgnację skóry wrażliwej.

Dziś przedstawiam krem nawilżający do skóry z popękanymi naczynkami. Z racji pory roku krem jest bogaty w naturalne tłuszcze, żeby chronić wrażliwą skórę przed chłodem i wiatrem. Użyłam masła aloesowego i skwalenu z oliwy z oliwek żeby nadać całości silne właściwości nawilżające i odżywcze. Kwas hialuronowy wzmacnia to działanie, a spirulina remineralizuje skórę przez bogactwo mikro- i makroelementów. Zastosowałam też acerolę, żeby wzmocnić ściany kruchych naczyń krwionośnych. Krem do skóry naczynkowej ma „różane tło” przez obecność w składzie oleju i hydrolatu z róży oraz olejku eterycznego z drzewa różanego, dzięki czemu idealnie nadaje się do pielęgnacji skóry wrażliwej.

Przepis

Ilość: 50 ml                Czas przygotowania: 30 minut             Trudność: Średnio trudno

Przygotuj: Zlewkę 100 ml, zlewkę 250 ml, mini-mikser (spieniacz do mleka), wagę z dokładnością do 0,1 g, łaźnie wodną (garnek z wodą), łyżeczkę, słoik 50 ml.

Faza tłuszczowa
• Skwalen z oliwy z oliwek     3,6 g
• Masło aloesowe      2,8 g
• Olej kokosowy     2,8 g
• Emulgator MGS     1,6 g
• Alkohol cetylowy     1,2 g

Faza wodna
• Hydrolat różany     20,4 g
• Wyciąg ze spiruliny     2,0 g
• Bioferment z aceroli     2,0 g
• Roztwór kwasu hialuronowego 2 %     1,2 g

Dodatki
• Olej z róży     2,0 g
• Olejek eteryczny z dzikiej róży     2 krople
Konserwant DHA-BA     10 kropli

Krem przygotuj według instrukcji w krok po kroku. Przełóż  do słoiczka, używaj rano i wieczorem.

krem do skóry naczynkowej 1

10 myśli w temacie “Nawilżający krem do skóry naczynkowej

  1. Chciałabym zrobić sobie taki krem. Nie wiem jednak gdzie kupić w miarę tanio poszczególne składniki? Będę wdzięczna za podpowiedź.

    1. Wszystkie półprodukty na pewno znajdziesz w zrobsobiekrem.pl, ale dużą część w dobrej cenie możesz też poszukać na stronie zielonyklub.pl. Pozdrawiam

    1. Proszę użyć 2,4 g kwasu 1% i jednocześnie odjąć 1,2 g od ilości użytego hydrolatu, czyli ostatecznie użyć 19,2 g hydrolatu. Pozdrawiam 🙂

        1. Macerat olejowy? Czy glicerynowy. Jeżeli glicerynowy to może Pani potraktować go tak samo jak wyciąg (często nazwy są używane wymiennie). Jeżeli jest to macerat olejowy to proszę użyć o 2,0 g więcej hydrolatu, odjąć po 1,0 g z oleju z róży i ze skwalenu i w fazie tłuszczowej dodać 2,0 g maceratu olejowego ze spiruliny i powinno być dobrze.

          1. Zrobiłam, wyszedł wspaniały!!! Pierwszy własnoręcznie robiony krem do twarzy, który nie „ściąga ” mi skóry, a mam ją bardzo dojrzałą. To już drugi zrobiony krem wg Pani receptur,który utwierdza mnie w przekonaniu, że warto robić je „w domowym laboratorium”. Dzięki Pani pomocy doskonalę się sprawiając sobie samej dużo przyjemności.

          2. Cieszę się, że kolejną osobę przeciągnęłam na „swoją stronę” 🙂

  2. Świetny kremik. Kolor obłędny. Akurat miałam robić krem dla cery naczynkowej. Podpatrze parę skladnikow – dzięki za inspirację!

    Ps. Kupiłam Twoja książkę i 2 inne o podobnej tematyce! Przepisy Twoje zmiataja konkurencje. będę polecać!

Leave a Reply